Szukaj
Close this search box.

Książeczki „edukacyjne” dla dzieci

„Pierwsze słowa dziecka” (17)

to tytuł małej książeczki dla najmłodszych dzieci w wieku 0-3 lat, które dopiero zaczynają poznawać świat i uczyć się mówić. Jej bohaterem jest dziecko wychowywane przez dwóch homoseksualistów. Według wydawcy jest to pozycja dla „współczesnych rodzin”. W ten sposób homoseksualizm staje się jednym z pierwszych zagadnień, jakie dziecko poznaje w swoim życiu

Baby’s First Words / Engel, Christiane. – [bmw] : Barefoot Books, 2017.

„Tata, tatuś i ja!” (18)

to książeczka o chłopcu, który ma dwóch troskliwych „tatusiów”-homoseksualistów, z którymi bawi się i spędza wspaniale czas. Na koniec obu całuje na dobranoc. Istnieje również druga wersja tej książki: „Mama, mamusia i ja!” (19) i opowiada o dziecku wychowywanym przez dwie lesbijki.

Daddy, Pappa and Me / Newman, Lesléa. – [bmw] : Tricycle Press, 2009.

„Współlokator tatusia” (20)

to książeczka o chłopcu, którego mama i tata się rozwiedli, po czym w domu jego ojca zamieszkała nowa osoba. To homoseksualista Frank, który od tej pory mieszka z tatusiem chłopca. Dwaj mężczyźni wszystko robią razem – pracują, jedzą, golą się. Śpią również razem w jednym łóżku. Mama tłumaczy chłopcu, że tata i Frank są gejami. „Bycie gejem to po prostu jeden z rodzajów miłości. A miłość to najważniejszy rodzaj szczęścia” – mówi matka, która, jak wynika z książki, całkowicie akceptuje taką sytuację. „Tata i Frank są razem bardzo szczęśliwi. I ja też jestem szczęśliwy” – mówi na zakończenie książki chłopiec.

Daddy’s Roommate / Willhoite, Michael. – [bmw] : Alyson Books, 1990.

To tylko kilka przykładów. Tego typu książeczek i publikacji dla dzieci są setki, a co chwilę powstają kolejne wydawnictwa, zajmujące się ich tworzeniem i rozpowszechnianiem.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN